چاپ کتاب اولی ها

چاپ کتاب اولی ها

ساخت وبلاگ

امکانات وب

چاپ کتاب اولی ها

چاپ کتاب امری طبیعی برای نویسنده ها می باشد که پس از نگارش کتاب در هر زمینه ای برای چاپ کتاب اقدام می نمایند. در این میان نویسندگان تازه کار که برای بار اول برای چاپ کتاب اقدام می نمایند گیج هستند و در ذهن شان سوالات مختلفی برای چاپ کتاب وجود دارد. برای چاپ کتاب اولی ها باید با مراحل چاپ کتاب ، مجوز های چاپ کتاب ، هزینه چاپ کتاب و چاپ کتاب دیجیتال و افست آشنا باشید. از این رو توصیه می شود برای چاپ کتاب اولی با انتشارات چاپ کتاب مشورت کنید و پاسخ سوال های تان را دریافت نمایید. موسسه چاپ کتاب ویراست پاپ با سابقه طولانی و درخشان در چاپ کتاب های مختلف، آماده پاسخ گویی به هر نوع سوالی درباره چاپ کتاب می باشد. برای اطلاع از چگونگی چاپ کتاب در موسسه چاپ کتاب ویراست پاپ کلیک کنید.

مشاوره چاپ کتاب اولی ها

برای چاپ کتاب اولی ها طبیعی است که نویسنده کتاب از مراحل چاپ کتاب و کل ماجرا سوال داشته باشد و نداند که برای چاپ کتاب خود باید از کجا شروع کند؟ بدین صورت مشاوره چاپ کتاب از سوی موسسات چاپ کتاب معنا پیدا می کند.

در مشاوره چاپ کتاب می توانید درباره دسته بندی کتاب خود با ناشر صحبت کنید و اطلاعات مفیدی برای چاپ کتاب دریافت کنید. مشاوره چاپ کتاب خدمت خوبی است که موسسات چاپ کتاب برای چاپ کتاب اولی ها یا کسانی که از چاپ کتاب چیی نمی دانند ارائه می دهد.

مراحل چاپ کتاب اولی ها

اولین موردی که هر نویسنده تازه کاری باید با آن آشنایی داشته باشد، مراحل چاپ کتاب می باشد. به طور کلی مراحل چاپ کتاب به شرح زیر می باشد:

مرحله ۱ چاپ کتاب : ویرایش کتاب

ویرایشگر نسخه نسخه نهایی را از نظر دستور زبان، هجی و سازگاری بررسی می کند. وی خطاها را تصحیح می کند و هر آنچه را که در متن مشخص نیست، سوال می کند. نسخه خطی کپی برداری شده با درخواست از ویرایشگر کپی به ویرایشگر و نویسنده برمی گردد. نویسنده و ویراستار به سوال  پاسخ می دهند و برای نهایی کردن متن مشورت می کنند.

چاپ کتاب اولی ها

چاپ کتاب اولی ها

مرحله ۲ چاپ کتاب : طراحی صفحه و چیدمان صفحه

با وجود کتابهایی که از نظر هنری، عکس یا تصویرسازی سنگین هستند مانند کتابهای آشپزی یا کتاب های آموزشی که خودتان انجام می دهید  نویسنده اغلب در طی مراحل طراحی صفحه در آن حضور می یابد.

هنگامی که طرحی توسط تیم نهایی شد ، یک نسخه نهایی ایجاد می شود و همه طرفین صفحه بندی ها را بررسی می کنند تا متناسب با متن، اندازه گیری مناسب بودن متن به متن و ایجاد تغییرات در صورت لزوم باشد. ممکن است بیش از یک مرحله وجود داشته باشد تا بررسی شود.

نویسنده متن ارائه شده در مدارک صفحه را دریافت می کند. در همان زمان، اثبات صفحه توسط سردبیر، تصحیح کننده و اعضای مختلف کارکنان تولید در حال بررسی است. اشتباه تایپی اصلاح می شود و تغییرات جزئی ایجاد می شود. تنظیم و تنظیم دقیق دیگری در چیدمان و طراحی وجود دارد که نویسنده را درگیر نکند.

مرحله ۳ چاپ کتاب : چاپ کتاب ، صحافی و حمل و نقل

در مراحل آخر چاپ کتاب  فعالیت نویسنده معمولاً کم است. پس از نهایی شدن صفحات، فهرست ایجاد می شود و حروفچینی تصحیح می شود. پرونده ها اکنون برای هر گونه مشکل بررسی شده و برای تولید از قبل آماده می شوند. نسخه هایی از پرونده های تمیز و نهایی (از جمله کارهای هنری) به طور همزمان برای چاپ و صحافی به چاپگر و به یک مبدل فایل (داخلی یا مستقل) که فایل ها را برای نسخه کتاب الکترونیکی آماده می کند، ارسال می شود.

کتاب ها از مطبوعات خارج می شوند و نسخه های چاپی آن به ناشر منتقل می شوند. نمونه ها به نویسنده، ویراستار و نماینده توزیع می شود اما بخش عمده ای معمولاً برای ارسال نامه های تبلیغاتی به رسانه ها و بخش های فروش به حساب ها استفاده می شود. کتاب ها بسته بندی شده و به انبار ناشر حمل می شود.

مجوز های چاپ کتاب اولی ها

اخذ شابک برای چاپ کتاب اولی ها

شابک همان سیستم شماره گذاری بین المللی است که کتاب ها را در سطح بین المللی شماره گذاری می کند. شابک ۱۳ رقم می باشد و که هر گروه ارقام نشان دهنده ی مفهوم خاصی می باشد. برای دریافت شابک باید فایل کتاب را به خانه کتاب ارسال کنیم تا شابک منحصر بفردی به کتاب تعلق گیرد. با داشتن شابک، کتاب شما در سطح بین المللی کدگذاری شده و شناخته شده است.

چاپ کتاب اولی ها

چاپ کتاب اولی ها

اخذ فیپا چاپ کتاب اولی ها از سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران

برای دریافت فیپا باید حداقل ۳۰درصد از متن کتاب و شابکی که از خانه کتاب دریافت کردیم را به کتابخانه ملی ایران ارسال نماییم. مدت زمانی که برای دریافت مجوز فیپا باید صرف کنید در سایت کتابخانه ملی ۱۰ روز ذکر شده است اما با توجه به ترافیک کاری بالا ممکن است حتی تا ۲۰ روز نیز زمان ببرد.

اخذ مجوز چاپ کتاب اولی ها از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی

پس از طی مراحل قبل برای دریافت مجوز های چاپ کتاب اولی ها، به مرجله دریافت مجوز وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی می رسیم. برای دریافت مجوز چاپ کتاب اولی ها باید حداقل سه نسخه از کتاب را چاپ نموده و برای این وزارتخانه ارسال نمایید. در صورتی که محتوای کتاب با معیار های این مرجع قانونی در تغارض نباشد، مجوز چاپ کتاب صادر می شود. پس از دریافت مجوز چاپ کتاب از سوی سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانید برای چاپ کتاب در تیراژ بالا اقدام نمایید.

نحوه ی اعتبار سنجی مجوز های اخذ شده  برای چاپ کتاب اولی ها چگونه است؟

شاید سوال تان این باشد که به عنوان یک نویسنده تازه کار از کجا بدانم که مجوزهایی که ناشر برای کتاب من ارائه می دهد تقلبی نیستند؟ پاسخ این است که شما می توانید برای اطمینان از اینکه شابک و فیپای شما اصل است؛ پس از حداقل ۳ روز از دریافت فیپا به سایت کتابخانه ملی مراجعه کرده و به جست و جوی اطلاعات کتاب خود بپردازد. در صورتی که اطلاعات کتاب شما در این سامانه درج نشده است می توان به اصلی بودن آن ها شک کرد.

چاپ کتاب اول با تیراژ کم

برای چاپ کتاب اولی نباید ریسک کنیم! هزینه های چاپ کتاب برای هر کتاب مبلغ معینی است که با فروش کتاب به نویسنده باز می گردد و سود نویسنده را رقم می زند. زمانی که برای بار اول برای چاپ کتاب اقدام می کنید نیز از فروش کتاب خود مطمئن نیستید و از آن جایی که نویسنده شناخته شده ای نیستید نیز امکان فروش بالای کتاب شما در مدت زمان کم وجود ندارد. از این رو توصیه می شود که برای چاپ کتاب اولی ها از تیراژ کم شروع کنید و تمرکز خود را در بازاریابی و فروش بهتر کتاب خود صرف کنید.

چاپ کتاب اول با چاپ دیجیتال کتاب

برای چاپ کتاب نخست با چاپ دیجیتال باید بدانید که خوشبختانه با چاپ دیجیتال امکان چاپ کتاب با تیراژ کم وجود دارد و می توان با چاپ کتاب در تیراژ پایین، وضعیت بازار و فروش کتاب را سنجید و سپس برای چاپ کتاب در تعداد بالا تصمیم گرفت. چاپ دیجیتال کتاب با بهره گیری از تکنولوژی های جدید و به روز می تواند تصاویر و مطالب را از صفحه به طور مستقیم به کاغذ منتقل کند. از این رو هزینه چاپ کتاب اولی با تیراژ کم در این روش معقول است.

چاپ کتاب اول با چاپ افست کتاب

چاپ افست کتاب کیفیت چاپ را در بالاترین سطح دارد و با وجود ظهور روش های چاپ دیجیتال، هنوز هم استقبال بالایی را دارد. برای چاپ کتاب اولی با چاپ افست باید بدانید که چاپ کتاب در تعداد پایین با چاپ افست هزینه زیادی دارد. درواقع چاپ کتاب در تیراژ بالا با چاپ افست هزینه تمام شده کمتری را برای هر جلد کتاب دارد. برای انتخاب روش چاپ کتاب خود می توانید با ناشر چاپ کتاب مشورت کنید تا در هزینه های چاپ کتاب اولی شما نیز صرفه جویی انجام شود. در نهایت این را هم بدانید که چاپ دیجیتال و چاپ کتاب افست برتری به هم ندارند و هر کدام در جای خودشان بهترین انتخاب هستند.

هزینه چاپ کتاب اول

هزینه چاپ کتاب از سوالات مهم در چاپ کتاب اولی هاست.  چه عواملی در هزینه چاپ کتاب اولی ها موثر هستند؟ در ابتدا باید بدانید که ژانر کتاب در هزینه چاپ کتاب موثر است. در واقع هزنیه چاپ کتاب رمان و هزینه چاپ کتاب دانشگاهی متفاوت است. سایر عوامل موثر در چاپ کتاب را در ادامه می خوانید.

عوامل موثر بر هزینه چاپ کتاب اول

  • تعداد صفحه کتاب

  • تیراژ کتاب

  • صفحه آرایی کتاب

  • طراحی جلد کتاب

  • ویراستاری کتاب

  • نوع کاغذ کتاب

  • اندازه و ابعاد کتاب

  • دستمزدهای انتشارات

تعداد صفحه کتاب

این یک امر طبیعی است که هزینه چاپ کتاب با ۱۰۰ صفحه و هزینه چاپ کتاب ۲۰۰۰ صفحه ای با هم تفاوت داشته باشد. این تفاوت در هزینه را می توان به مقدار موادی که برای چاپ هر صفحه از کتاب نیاز است جستجو کرد.

تیراژ کتاب

تیراژ کتاب همان تعداد نسخه های یک کتاب می باشد. تیراژ کتاب در هزینه چاپ کتاب موثر است. برای چاپ کتاب در تیراژ پایین با چاپ افست هزینه های شما بیشتر از چاپ کتاب با تیراژ بالا در چاپ افست می باشد. از این رو برای چاپ کتاب در تیراژ کم، چاپ دیجیتال می تواند هزینه های شما را کاهش دهد.

طراحی و نوع جلد کتاب

طراحی جلد کتاب در فروش کتاب موثر است. از طرفی هم طراحی جلد کتاب با طرح های پیچیده نیز هزینه های بالاتری دارد.

صفحه آرایی کتاب

صفحه آرایی برای زیبا و خوانا تر شدن صفحه های کتاب ضروری می باشد. هزینه صفحه آرایی مبلغ زیادی نیست و معمولا برای زیباتر شدن صفحات کتاب استفاده می شود.

نوع کاغذ کتاب

انواع کاغذ ها با قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارد. از کاغذهای خاص و گران تا کاغذهای معمولی و ارزان را می توانید پیدا کنید. هزینه کاغذ کتاب نیز تاثیر زیادی در هزینه چاپ کتاب دارد.

دستمزدهای انتشارات کتاب

به طور کلی هزینه دستمزد ناشر مقداری مشخص می باشد که برخی از موسسه های چاپ کتاب با توجه به سابقه و حجم کاری که دارند هزینه بالاتری را دریافت می کنند. در کل هزینه ناشر برای چاپ کتاب نیز در هزینه های چاپ کتاب اولی نقش پررنگی دارد.

در نهایت متوجه شدیم که برای چاپ کتاب چه مراحلی را باید طی کنیم و به چه مجوزهایی احتیاج داریم. توصیه می کنیم برای چاپ کتاب اولی از تیراژ کم شروع کنید تا هزینه اضافی پرداخت نکنید. زمانی که متوجه فروش بالای کتاب خود شدید، می توانید برای چاپ کتاب در تیراژ بالا اقدام کنید. برای تصمیم گیری برای اندازه چاپ کتاب، تیراژ کتاب، روش چاپ کتاب و سایر مواردی که در هزینه چاپ کتاب موثر هستند می توانید با موسسه چاپ کتاب ویراست پاپ مشورت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

معرفی پروژه های ساختمانی...
ما را در سایت معرفی پروژه های ساختمانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هاجر افشنگ بازدید : 10 تاريخ : شنبه 21 فروردين 1400 ساعت: 20:35

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :